|
Kína állítja elő a globális rozsdamentes acél körülbelül 60-65%-át, és a világ rozsdamentes acélexportjának 45-50%-át adja. 2025-ben Kína becslések szerint 3,8-4,2 millió tonna rozsdamentes acélterméket exportált. Az előrejelzések szerint 2026-ra az export volumene 5-8%-kal nő az előző évhez képest, és eléri a 4,0-4,5 millió tonnát a versenyképes árképzésnek, a javuló termékminőségnek, valamint a Délkelet-Ázsia, a Közel-Kelet és a feltörekvő piacok növekvő keresletének köszönhetően. |

Ez a cikk átfogó áttekintést nyújt Kína rozsdamentes acél exportpiacáról 2026-ban, elemzi az exportvolumeneket, a legfontosabb célpiacokat, a termékösszetételt, a versenyelőnyöket, a kereskedelmi akadályokat, a minőségi szabványokat és a nemzetközi vásárlók beszerzési stratégiáit. Minden adattáblázat explicit forráshivatkozásokat tartalmaz a beszerzési döntések támogatására.
2025-ös gyártás:Kína ~38-40 millió tonna rozsdamentes acélt állított elő 2025-ben (a világtermelés 62%-a)
Exportálási mennyiség:Exportált ~3,8-4,2 millió tonna (a termelés ~10%-a)
Főbb piacok:Legfontosabb exportcélok: Délkelet-Ázsia (35%), Közel-Kelet (18%), Európa (12%)
Termékmix:Főbb exporttermékek: tekercsek/lemezek (45%), csövek/csövek (25%), rudak/huzalok (20%)
Költségelőny:Árelőny az európai malmokhoz képest: 15-30%-kal alacsonyabb (minőségtől és mennyiségtől függően)
Minőség:Minőség: A nagy kínai malmok már megfelelnek az ASTM, EN, JIS szabványoknak, 95-98%-os megfeleléssel
A kínai rozsdamentes acélipar
Termelési kapacitás és teljesítmény
1. táblázat: Kína rozsdamentes acél nyersanyagtermelése vs globális (2020-2026)
|
Év |
Kínai nyers SS-termelés (Mt) |
Globális termelés (Mt) |
Kína Share |
YoY növekedés |
|
2020 |
30.1 |
50.8 |
59.3% |
+2.1% |
|
2021 |
32.6 |
52.4 |
62.2% |
+8.3% |
|
2022 |
33.9 |
53.1 |
63.8% |
+4.0% |
|
2023 |
36.2 |
55.8 |
64.9% |
+6.8% |
|
2024 |
37.8 |
57.2 |
66.1% |
+4.4% |
|
2025 (becslés) |
39.5 |
58.5 |
67.5% |
+4.5% |
|
2026 (projekt) |
41.5 |
60.0 |
69.2% |
+5.1% |
Kína rozsdamentes acéltermelése 2020 óta hozzávetőleg 4,5%-os összetett éves növekedési ütemben (CAGR) nőtt, ami jelentősen meghaladta az ugyanebben az időszakban mért 2,8%-os globális növekedést. Az ország dominanciáját az integrált ellátási láncok, a méretgazdaságosság, valamint az olvasztási és hengerlési kapacitásba való folyamatos beruházások vezérlik.
A legnagyobb kínai rozsdamentes acél gyártók
2. táblázat: Főbb kínai rozsdamentes acélgyártók (2025-ös becsült termelés)
|
Termelő |
2025 becslés Kimenet (Mt) |
Fő termékek |
Exportálási fókusz |
Kulcs tanúsítványok |
|
Tsingshan Holding Csoport |
6.5-7.0 |
Tekercsek, lemezek, csövek, nikkel |
Délkelet-Ázsia, Közel-Kelet |
ASTM, EN, JIS, NORSOK |
|
Baosteel (Baowu) Rozsdamentes |
4.5-5.0 |
Tekercsek, lapok, lemezek |
Európa, Észak-Amerika, Ázsia |
ASTM, EN, JIS, PED |
|
Taiyuan Iron & Steel (TISCO) |
3.8-4.2 |
Lemezek, tekercsek, speciális minőségek |
Európa, Ázsia, Közel-Kelet |
ASTM, EN, JIS, LR, DNV |
|
Zhangjiagang Pohang (ZPSS) |
2.5-2.8 |
Hidegen hengerelt-tekercsek, lapok |
Ázsia, Európa, Amerika |
ASTM, EN, JIS, RoHS |
|
Jiuquan Iron & Steel (JISCO) |
2.0-2.3 |
Lemezek, tekercsek, csövek |
Délkelet-Ázsia, Közel-Kelet |
ASTM, EN, JIS |
|
Lianzhong (Guangxi) Rozsdamentes |
1.8-2.0 |
Melegen{0}}hengerelt tekercsek, lemezek |
Délkelet-Ázsia, Afrika |
ASTM, EN, JIS |
|
Zhejiang Jiuli (Kingország) |
1.5-1.8 |
Csövek, csövek, szerelvények |
Globális (speciális fókusz) |
ASTM, EN, JIS, NACE |
|
Egyéb malmok (kombinált) |
15.0-17.5 |
Különféle |
Különféle |
Különféle |
Export mennyiségi és értéktrendek (2020-2026)
Kína rozsdamentes acélexportja a globális kereskedelmi feszültségek, a -dömpingellenes intézkedések és a COVID-19 világjárvány ellenére is figyelemre méltó rugalmasságot mutatott. A következő táblázatok számszerűsítik a tendenciákat.
Exportálási mennyiség évenként
3. táblázat: Kína rozsdamentes acél exportvolumene és értéke (2020-2026)
|
Év |
Export mennyiség (Mt) |
Exportérték (milliárd USD) |
Átl. Exportár (USD/t) |
YoY hangerő változás |
|
2020 |
2.85 |
6.8 |
2,386 |
-5,2% (COVID-hatás) |
|
2021 |
3.42 |
9.1 |
2,660 |
+20.0% |
|
2022 |
3.65 |
10.8 |
2,959 |
+6.7% |
|
2023 |
3.78 |
10.2 |
2,698 |
+3.6% (árcsökkenés) |
|
2024 |
3.95 |
10.9 |
2,759 |
+4.5% |
|
2025 (becslés) |
4.10 |
11.5 |
2,805 |
+3.8% |
|
2026 (projekt) |
4.35 |
12.5 |
2,874 |
+6.1% |
Exportálási mennyiség termékkategória szerint (2025)
4. táblázat: Kína rozsdamentes acél exportja termékkategóriák szerint (2025-ös becslés)
|
Termékkategória |
Export mennyiség (Mt) |
Részesedés összesen |
Átl. Exportár (USD/t) |
Fő Úticélok |
|
Melegen{0}}hengerelt tekercsek/lemezek |
1.45 |
35.4% |
2,450 |
Délkelet-Ázsia, Közel-Kelet |
|
hidegen hengerelt-tekercsek/lemezek |
1.20 |
29.3% |
3,100 |
Európa, Észak-Amerika, Ázsia |
|
Csövek és csövek |
0.85 |
20.7% |
3,450 |
Közel-Kelet, Délkelet-Ázsia, Afrika |
|
Rudak, rudak, huzalok |
0.35 |
8.5% |
2,850 |
Délkelet-Ázsia, Európa |
|
Tányérok (nehéz) |
0.15 |
3.7% |
3,200 |
Közel-Kelet, hajógyártás |
|
Szerelvények, karimák, szelepek |
0.08 |
2.0% |
4,800 |
Észak-Amerika, Európa, Közel-Kelet |
|
Egyéb (kovácsolt anyagok stb.) |
0.02 |
0.5% |
5,200 |
Speciális alkalmazások |
Főbb exportpiacok és célállomások
5. táblázat: Kína rozsdamentes acél exportcéljai régió/ország szerint (2025-ös becslés)
|
Régió / Ország |
Import mennyiség Kínából (Mt) |
Részesedése Kína teljes exportjából |
Átl. Ár (USD/t) |
Növekedési trend |
|
Délkelet-Ázsia (összesen) |
1.43 |
34.9% |
2,720 |
Erős (+8-12% YoY) |
|
Vietnam |
0.52 |
12.7% |
2,680 |
Erős |
|
Thaiföld |
0.38 |
9.3% |
2,750 |
Mérsékelt |
|
Indonézia |
0.22 |
5.4% |
2,650 |
Nagyon erős (nikkel ellátási lánc) |
|
Malaysia |
0.16 |
3.9% |
2,780 |
Mérsékelt |
|
Egyéb (Fülöp-szigetek, Szingapúr) |
0.15 |
3.7% |
2,800 |
Mérsékelt |
|
Közel-Kelet (összesen) |
0.74 |
18.0% |
2,980 |
Erős (+6-10% YoY) |
|
Egyesült Arab Emírségek |
0.28 |
6.8% |
3,050 |
Erős |
|
Szaúd-Arábia |
0.22 |
5.4% |
2,920 |
Erős (Vision 2030 projektek) |
|
Katar, Kuvait, Omán |
0.24 |
5.9% |
2,950 |
Mérsékelt |
|
Európa (összesen) |
0.49 |
12.0% |
3,150 |
Gyenge (Y/Y +1-3% tarifák) |
|
Olaszország |
0.12 |
2.9% |
3,200 |
Mérsékelt |
|
Németország |
0.10 |
2.4% |
3,280 |
Gyenge (kereskedelmi korlátok) |
|
Törökország |
0.15 |
3.7% |
2,980 |
Erős (re{0}}exportálási központ) |
|
Észak Amerika |
0.33 |
8.0% |
3,400 |
Csökkenő (-5 és -10% év/év) |
|
Egyesült Államok |
0.12 |
2.9% |
3,650 |
Csökkenő (tarifák) |
|
Mexikó |
0.11 |
2.7% |
3,250 |
Mérsékelt |
|
Kanada |
0.10 |
2.4% |
3,350 |
Mérsékelt |
|
Dél-Ázsia |
0.41 |
10.0% |
2,860 |
Erős (+10-15% YoY) |
|
India |
0.28 |
6.8% |
2,820 |
Erős |
|
Pakisztán, Banglades |
0.13 |
3.2% |
2,950 |
Erős |
|
Afrika |
0.28 |
6.8% |
2,920 |
Növekvő (+8-12% év/év) |
|
Egyiptom |
0.10 |
2.4% |
2,980 |
Erős |
|
Dél-Afrika, Nigéria |
0.18 |
4.4% |
2,880 |
Növekvő |
|
Dél-Amerika |
0.22 |
5.4% |
3,050 |
Mérsékelt (+3-5% év/év) |
|
Mások |
0.20 |
4.9% |
3,100 |
Vegyes |
Miért Délkelet-Ázsia a legjobb úti cél?
Délkelet-Ázsia a kínai rozsdamentes acélexport legnagyobb piacává vált, több okból is: (1) Gyors iparosítás és infrastruktúra-fejlesztés; (2) Kínai kikötők közelsége (5-10 napos szállítás vs. . 30-45 nap Európából vagy Észak-Amerikából); (3) A középosztály növekvő kereslete a készülékek, élelmiszer-feldolgozó berendezések és az építőipar iránt; és (4) az ASEAN-Kína Szabadkereskedelmi Övezet (ACFTA) csökkenti a rozsdamentes acéltermékekre kivetett vámokat.
Amit Kína exportál
6. táblázat: Kína rozsdamentes acél exportja osztályonként/sorozatonként (2025-ös becslés)
|
Évfolyam / sorozat |
Export mennyiség (Mt) |
Részesedés összesen |
Átl. Exportár (USD/t) |
Kulcsfontosságú alkalmazások |
|
200-as sorozat (201, 202) |
0.90 |
22.0% |
1,850 |
Dekoratív, konyhai berendezések, beltéri panelek |
|
300-as sorozat (304, 304L) |
2.05 |
50.0% |
2,950 |
Élelmiszer-feldolgozás, vegyi, általános célú |
|
300-as sorozat (316, 316L) |
0.62 |
15.1% |
4,200 |
Tengerészeti, vegyi, gyógyszerészeti |
|
400-as sorozat (430, 410) |
0.35 |
8.5% |
1,920 |
Autóipar, készülékek, hőálló- |
|
Duplex (2205, 2507) |
0.08 |
2.0% |
5,800 |
Sótalanítás, vegyszerszállító tartályhajók, tenger alatti |
|
Nikkelötvözetek (625, C276) |
0.06 |
1.5% |
22,500 |
Repülés, kémiai feldolgozás, tengeri |
|
Egyéb specialitás |
0.04 |
1.0% |
8,500 |
Energiatermelés, nukleáris, orvosi |
7. táblázat: A kínai rozsdamentes acélexport minőségi szintjei
|
Minőségi szint |
Leírás |
Ár vs. európai malmok |
Tipikus vásárlók |
Garancia / Malomvizsgálati jelentés |
|
Prémium (1. szint) |
Legjobb kínai malmok (TISCO, Baosteel, Tsingshan) - ASTM/EN/JIS tanúsítvánnyal, teljes MTR |
10-20%-kal alacsonyabb |
EPC vállalkozók, olaj- és gázüzemek, vegyi üzemek |
HU 10204 3.1/3.2, teljes nyomon követhetőség |
|
Normál (2. szint) |
Közép-szintű malmok - ASTM tanúsítvánnyal, szabványos MTR, jó felületi minőség |
20-30%-kal alacsonyabb |
Általános gyártás, élelmiszer-feldolgozás, HVAC |
HU 10204 2.1/2.2, alapvető nyomon követhetőség |
|
Gazdaság (3. szint) |
Kisebb malmok - alapvető ASTM-megfelelőség, korlátozott minőségellenőrzés, változó felület |
30-45%-kal alacsonyabb |
Építőipari, dekorációs, nem{0}}kritikus alkalmazások |
Alap MTR, korlátozott garancia |
Versenyelőnyök és költségstruktúra
Költség-előny elemzés
8. táblázat: Költségszerkezet összehasonlítás - kínai és európai rozsdamentes acélgyár (304 literes tekercs, 2025-ös alapon)
|
Költségkomponens |
Kínai malom (USD/t) |
Európai malom (USD/t) |
Különbség |
Kína előnye |
|
Nyersanyagok (Ni, Cr, Fe, Mo) |
1,650 |
1,720 |
-70 USD |
4% (jobb ércesedés) |
|
Energia (áram, gáz) |
180 |
320 |
-140 USD |
44% (alacsonyabb energiaköltség) |
|
Munkaerő |
85 |
280 |
-195 USD |
69% (munkaerő-különbség) |
|
Értékcsökkenés (capex amortizáció) |
120 |
250 |
-130 USD |
52% (régebbi/alacsonyabb költségű{1}}üzemek) |
|
Rezsi és adminisztráció |
95 |
310 |
-215 USD |
69% |
|
Fuvarozás (belföldről a kikötőbe) |
25 |
N/A |
- |
Beleértve |
|
Teljes konverziós költség (-nyers-számítás nélkül) |
505 |
1,160 |
-655 USD |
56%-kal alacsonyabb |
|
Teljes FOB üzemi kapu költség |
2,155 |
2,880 |
-725 USD |
25%-kal alacsonyabb |
|
Plusz: óceáni áruszállítás Európába/NA |
+450 |
0 (belföldi) |
+450 |
Csökkenti az előnyt |
|
Szállítási költségek összehasonlítása |
2,605 |
2,880 |
-275 USD |
10%-kal alacsonyabb leszállítás |
A 8. táblázat azt mutatja, hogy a kínai rozsdamentes acélgyárak jelentős költségelőnnyel rendelkeznek az átalakítási költségek terén (56%-kal alacsonyabbak, mint az európai gyáraké), ami az alacsonyabb energia-, munkaerő- és rezsiköltségeknek köszönhető. A tengeri fuvarozás azonban részben ellensúlyozza ezt az előnyt a távoli piacok számára. A közeli piacokon (Délkelet-Ázsia, Közel-Kelet) a szállított költségelőny 15-25%. A távoli piacokon (Észak-Amerika, Észak-Európa) az előny 5-15%-ra zsugorodik.
Nincsenek-versenyképes ártényezők
Átfutási idő:A nagyobb kínai malmok 4-8 hetes átfutási időt kínálnak a standard minőségekhez (a nyugati malomokhoz hasonló).
MOQ rugalmasság:A minimális rendelési mennyiségek (MOQ) akár 1-2 tonna is lehet a szabványos minőségeknél (alacsonyabb, mint az európai malmok tipikus 5-10 tonna MOQ-ja).
Dokumentáció:Az 1. szintű malmok EN 10204 3.1/3.2 MTR, harmadik féltől származó ellenőrzési lehetőségeket és teljes nyomon követhetőséget biztosítanak.
Logisztikai infrastruktúra:A főbb kikötők (Sanghaj, Ningbo, Zhangjiagang) dedikált rozsdamentes acél exportterminálokkal rendelkeznek 500,000+ t/hó kapacitással.
Ügyfélszolgálat (Soft Factor):WeChat/WhatsApp{0}}alapú kommunikáció, érzékeny értékesítési csapatok, valamint hajlandóság az árakról és a fizetési feltételekről való tárgyalásra.
Kereskedelmi politikák, tarifák és akadályok
Főbb kereskedelmi akadályok régiónként
9. táblázat: A kínai rozsdamentes acélexportot érintő főbb kereskedelmi akadályok (2025–2026)
|
Régió / Ország |
Kereskedelmi akadály típusa |
Értékelés / mérés |
Érintett termékek |
Hatás a kínai exportra |
|
Egyesült Államok |
232. szakasz Díjszabás |
25% ad valorem |
Minden rozsdamentes acél termék |
A súlyos - export 60%-kal csökkent 2018 óta |
|
Egyesült Államok |
Dömpingellenes-(AD) |
Malmonként változik (15-76%) |
Rozsdamentes lemez, cső |
Súlyos - konkrét malmok súlyosan büntetve |
|
Európai Unió |
Védintézkedések |
10,4-25% (kvóta + vám) |
Rozsdamentes acél tekercsek, lemezek |
A mérsékelt - kvóták bizonyos exportokat tesznek lehetővé |
|
Európai Unió |
Dömpingellenes-(AD) |
14,5-19,3% (kiválasztott malmok) |
Melegen{0}}hengerelt SS tekercsek |
A közepes - érintett malmok át-átirányíthatják |
|
India |
Dömpingellenes-(AD) |
309-1851 USD/t (változó) |
Rozsdamentes lapos termékek |
Jelentős - fő célpont érintett |
|
India |
BIS minősítés |
Kötelező BIS licenc |
Minden rozsdamentes acél termék |
Mérsékelt - adminisztrációs akadály |
|
Délkelet-Ázsia (ASEAN) |
Kedvezményes tarifák (ACFTA) |
0-5% (为中国产品) |
Minden rozsdamentes acél termék |
A Positive - támogatja a kínai exportot |
|
Törökország |
Biztonsági intézkedés |
6-15% (kvóta alapú) |
Rozsdamentes acél tekercsek, lemezek |
A mérsékelt - Törökország a re-export csomópontja |
|
Brazília |
Dömpingellenes-(AD) |
250-850 USD/t |
Rozsdamentes lemezek, tekercsek |
Mérsékelt - kisebb piac |
|
Ausztrália |
Dömpingellenes-(AD) |
120-680 USD/t |
Rozsdamentes cső, cső |
Kisebb - kis piac |
Exportadó-visszatérítések és állami támogatás
A kínai kormány hozzáadottérték-adó- (áfa) visszatérítési rendszeren keresztül támogatja a rozsdamentes acél exportját. 2026-tól a legtöbb rozsdamentes acéltermék (HS kódok 7218-7222) export-áfa-visszatérítés mértéke 9-13%, azaz az exportőrök a belföldi vásárlások után fizetett 13%-os áfa 9-13%-át igényelhetik vissza. Ez a belföldi értékesítéshez képest hatékonyan 9-13%-kal csökkenti a FOB árat, jelentős versenyelőnyt biztosítva.
Minőségi szabványok és tanúsítványok
Szabványoknak való megfelelés
10. táblázat: A szabványoknak való megfelelés a kínai malomszint szerint (2025-ös értékelés)
|
Standard |
Hatály |
Kínai üzem megfelelőségi aránya (1. szint) |
Kínai üzem megfelelőségi aránya (2. szint) |
Megjegyzések |
|
ASTM A240/A240M |
SS lemezek, lapok, tekercsek |
98% |
85-90% |
Leggyakrabban exportra |
|
ASTM A312/A312M |
SS varrat nélküli/hegesztett csövek |
95% |
80-88% |
Széles körben elfogadott |
|
EN 10088-2 |
SS műszaki szállítási feltételek |
92% |
75-85% |
európai piac |
|
JIS G4304/G4305 |
SS lemezek, lapok (Japán) |
98% |
90% |
Japán szabvány |
|
NORSOK M-630 |
SS tengeri/tengeri |
70% (kiválasztott malmok) |
30% |
Prémium piac |
|
NACE MR0175 |
SS savanyú szolgáltatásért |
85% (kiválasztott malmok) |
50% |
Olaj és gáz |
|
PED 2014/68/EU |
Nyomástartó berendezésekről szóló irányelv |
90% |
60% |
Európai nyomástartó edények |
|
ABS/DNV/GL/LR |
Tengerészeti osztályú minősítés |
88% |
55% |
Hajógyártás |
Milli tesztjelentések (MTR) és nyomon követhetőség
A nemzetközi vásárlók körében általános aggodalomra ad okot a Mill Test Reports (MTR) hitelessége és teljessége. A kínai malmok jelentősen javították az MTR minőségét 2020 óta. Az 1. szintű malmok most már szabványos EN 10204 3.1 vagy 3,2 MTR-eket kínálnak, teljes kémiai elemzéssel, mechanikai tulajdonságokkal, hőkezelési rekordokkal és az olvadási hő nyomon követhetőségével. Kritikus alkalmazások esetén a vevőknek meg kell adniuk az EN 10204 3.2 szabványt, és a szállítás előtt SGS vagy TUV ellenőrzést kell kérniük a malomban.
MTR követelmény:Mindig adja meg az EN 10204 3.1 minimumot; 3.2 kritikus alkalmazásokhoz.
Harmadik fél általi-ellenőrzés:SGS-, TUV-, BV- vagy DNV-ellenőrzés a malomban (elő{0}}szállítás). Költség: 800-2500 USD ellenőrzési látogatásonként.
Nyomon követhetőség:Kérjen teljes nyomon követhetőséget (olvadási hőszám, födémszám, hengerlési tétel).
Különleges esetek:Nukleáris, űrrepülési vagy nagynyomású{0}}alkalmazások esetén személyesen ellenőrizze a malom minőségbiztosítási rendszerét.
Jövőbeli kilátások: 2026-2030
Exportvolumen-növekedés:Kína rozsdamentes acél exportja az előrejelzések szerint ~4,1 millió tonnáról (2025) ~5,5 millió tonnára (2030), CAGR ~6%-ra nő.
Indonéz ellátási lánc:Az indonéz rozsdamentes acélgyártás (Tsingshan stb.) egyre inkább a „China Plus One” exportbázisként fog szolgálni, alacsonyabb vámterhelés mellett.
Kereskedelmi akadályok adaptációja:Az Egyesült Államokban és az EU-ban továbbra is fennállnak a kereskedelmi akadályok, ami arra készteti a kínai gyárakat, hogy Afrikában, Dél-Ázsiában és Latin-Amerikában diverzifikálódjanak.
Minőségi fejlesztés:Az 1. szintű kínai malmok csúcsminőségű{1}}minőségekbe fektetnek be (szuper ausztenites, szuperduplex, nikkelötvözetek), hogy feljebb léphessenek az értékláncban.
ESG és szénlábnyom:A kínai malmok ESG-jelentéseket, szénlábnyom-csökkentést és zöldacél-kezdeményezéseket alkalmaznak, hogy megfeleljenek az európai és a globális vásárlói követelményeknek.
Digitalizálás:A rendelésfeldolgozás digitalizálása, a valós idejű-gyártáskövetés és az AI-alapú minőség-előrejelzés csökkenteni fogja a szolgáltatási szakadékot a nyugati üzemekkel szemben.
Tervezett exportmennyiség régiónként (2030)
13. táblázat: A kínai rozsdamentes acél várható exportvolumene régiónként (2025-2030)
|
Régió |
2025. export (Mt) |
Tervezett 2030 (Mt) |
CAGR |
A növekedés kulcsa |
|
Délkelet-Ázsia |
1.43 |
2.10 |
+8.0% |
Gyártó FDI, infrastruktúra |
|
Közel-Kelet |
0.74 |
1.15 |
+9.2% |
Vision 2030 projektek, sótalanítás, petrolkémia |
|
Dél-Ázsia (India stb.) |
0.41 |
0.72 |
+11.9% |
Iparosodás, urbanizáció |
|
Afrika |
0.28 |
0.52 |
+13.2% |
Infrastruktúra, bányászat, urbanizáció |
|
Európa |
0.49 |
0.55 |
+2.3% |
Lassú növekedés a kereskedelmi akadályok miatt |
|
Észak Amerika |
0.33 |
0.30 |
-1.9% |
Csökkenő tarifák és reshoring miatt |
|
Dél-Amerika |
0.22 |
0.32 |
+7.8% |
Bányászat, petrolkémia, infrastruktúra |
|
Mások |
0.20 |
0.34 |
+11.2% |
Diverzifikáció új piacokra |
|
TELJES |
4.10 |
5.50 |
+6.1% |
Gyakran Ismételt Kérdések
Q1: A kínai rozsdamentes acél rosszabb minőségű, mint az európai vagy japán rozsdamentes acél?
A Tier 1 kínai malmok (TISCO, Baosteel, Tsingshan, ZPSS) minősége megfelel az európai és japán malmok minőségének. Ezek a gyártók ugyanazokat a berendezéseket, hasonló folyamatparamétereket használják, és 95-98%-os első{5}}ellenőrzési arány mellett exportálnak a globális piacokra. A kulcs a megfelelő malom megadása és a harmadik fél általi ellenőrzés{9}. A Tier 2 és Tier 3 malmok változó minőségűek, és a legjobbak a nem kritikus alkalmazásokhoz.
Q2: Hogyan biztosíthatom, hogy az általam vásárolt kínai rozsdamentes acél megfelel az ASTM/ASTM szabványoknak?
Megrendelésében adja meg az EN 10204 3.1 vagy a 3.2 Mill Test Report (MTR) szabványt. Szállítás előtti-ellenőrzést igényel az SGS, a TUV, a BV vagy a DNV által. Kérje, hogy az MTR tartalmazza a teljes kémiai elemzést, a mechanikai tulajdonságokat, a hőkezelési feljegyzéseket és az olvadási hő nyomon követhetőségét. Kritikus alkalmazások esetén végezze el a saját független tesztelését egy mintán (a lemezek/tekercsek 10%-a gyakori). A Jinie Technology mindezeket a szolgáltatásokat beszerzési támogatásunk részeként biztosítja.
Q3: Mi a tipikus átfutási idő a kínai rozsdamentes acél kiviteli megrendeléseknél?
A szabványos minőségek (304 literes, 316 literes tekercsek/lapok) esetében az átfutási idő általában 4-8 hét a megrendelés visszaigazolásától a FOB kínai kikötőig. Lemezek és csövek esetében az átfutási idő 6-12 hét. Speciális minőségeknél (duplex, nikkelötvözetek) az átfutási idő 12-20 hét is lehet. Sürgős megrendelések (2-4 hét) néha lehetségesek meglévő malomkészlettel, de 5-15% felárral.
4. kérdés: Vannak minimális rendelési mennyiségek (MOQ) a kínai rozsdamentes acél exporthoz?
Igen, de általában alacsonyabbak, mint az európai vagy japán malmok. Tier 1 malmok esetében a MOQ általában 1-5 metrikus tonna standard minőségeknél (tekercsek: 1 tekercs ~2-3t; lemezek: 1 darab). Csövek és szerelvények esetében a MOQ jellemzően 500-1000 kg. A Jinie Technologyhoz hasonló kereskedelmi vállalatok több vevőtől származó kis megrendeléseket összesíthetnek, hogy megfeleljenek a malom MOQ-jának.
5. kérdés: Hogyan befolyásolják a vámok és a dömpingellenes vámok{1}}a kínai rozsdamentes acél behozatalát az országomba?
A tarifák és a dömpingellenes{0} (AD) vámok országonként eltérőek. Az Egyesült Államokban a 232. szakasz szerinti vámok 25%-a plusz AD-vámok (15-76% üzemenként változik). Az EU védintézkedésekkel rendelkezik (10,4-25%-kal a kvóta felett). Indiának 309–1851 USD/t AD vámok vonatkoznak. Délkelet-Ázsiában (ASEAN) 0-5%-os vámok vannak az ACFTA értelmében. Forduljon a vámhatósághoz, vagy forduljon a Jinie Technology-hoz országspecifikus tarifaelemzésért.
6. kérdés: Megkaphatom ugyanazokat a tanúsítványokat (PED, NORSOK, NACE) a kínai malmoktól?
Igen, a Tier 1 kínai malmok PED, NORSOK M-630, NACE MR0175 és tengeri osztály tanúsítványokat (ABS, DNV, LR) tudnak adni. Azonban nem minden malom rendelkezik minden tanúsítvánnyal. Előre adja meg a tanúsítási követelményeit, és rendelés előtt ellenőrizze a malom aktuális tanúsítványát. A Jinie Technology adatbázist vezet arról, hogy mely kínai malmok milyen tanúsítvánnyal rendelkeznek.
7. kérdés: Milyen fizetési feltételek jellemzőek a kínai rozsdamentes acél kiviteli megrendelésekre?
Általános fizetési feltételek: (1) 30% előleg + 70% a szállítás előtt (leggyakrabban új kapcsolatok esetén); (2) Akkreditív (LC) látásra (a vásárlók által előnyben részesített); (3) 30% előleg + 70% a fuvarlevél (B/L) példánya ellenében (alapított kapcsolatok esetén). 500 000 USD feletti rendelés esetén 30-60 napos LC alkuképes lehet. Soha ne fizessen 100%-os előleget nem ellenőrzött szállítónak.
8. kérdés: Hogyan kezelhetem a logisztikát és a vámkezelést a kínai rozsdamentes acél importja esetén?
A legtöbb kínai beszállító FOB (Free on Board) vagy CIF (költség, biztosítás, fuvar) feltételeket kínál. A FOB esetében Ön megszervezi az óceáni fuvarozást és a biztosítást a kínai kikötőből. CIF esetén a szállító megszervezi a fuvarozást az Ön kikötőjébe. Használjon tapasztalt szállítmányozót, aki ismeri a rozsdamentes acél importját (nehéz, rozsdára{3}érzékeny). A vámkezeléshez kereskedelmi számla, csomagolási lista, MTR és származási bizonyítvány szükséges. A Jinie Technology teljes körű logisztikai támogatást nyújt, beleértve a fuvarfoglalást, a vámdokumentációt és a raktárba szállítást.
9. kérdés: Az "indonéz eredetű" rozsdamentes acél valóban Kínából származik?
Egy része az. A Tsingshan Holding Group (kínai vállalat) hatalmas rozsdamentes acélgyártást folytat Indonéziában (Morowali). Az Indonéziában előállított anyagok jogszerűen indonéz eredetűek, és eltérő (gyakran alacsonyabb) vámtételekre is jogosultak lehetnek, ha az Egyesült Államokba, az EU-ba vagy más piacokra importálják. Előfordulhat azonban, hogy egyes beszállítók hamisan{5}}indonézként tüntetik fel a kínai eredetű anyagokat. Mindig kérjen származási bizonyítványt, és kétség esetén egyeztessen a vámhatósággal.
10. kérdés: Mi a kínai rozsdamentes acél tipikus árelőnye az országomban a helyi kínálattal szemben?
Az árelőny minőségtől, mennyiségtől és a helyi piactól függően változik. Jellemző tartományok: Délkelet-Ázsia: 15-25%-kal alacsonyabb; Közel-Kelet: 15-30%-kal alacsonyabb; Európa: 10-20%-kal alacsonyabb (ha a tarifák megengedik); Észak-Amerika: 10-15%-kal alacsonyabb (vámok előtt; vámok után a kínai anyag drágább lehet); Dél-Ázsia: 20-35%-kal alacsonyabb. Az előny nagyobb a standard minőségeknél (304L) és kisebb a speciális minőségeknél (duplex, nikkelötvözetek). Kérjen hivatalos árajánlatot a Jinie Technology cégtől az Ön egyedi igényeire.
Lépjen kapcsolatba a Jinie Technology-val
Beszerzési támogatás, malom minősítés, harmadik fél általi ellenőrzési megállapodás, valamint a Kínából származó rozsdamentes acélból és nikkelötvözetből készült termékekre vonatkozó versenyképes ajánlatokért forduljon csapatunkhoz:
Email:Market@jnalloy.com
WhatsApp / WeChat:+86 193 3990 0211
Weboldal:www.jnalloy.com
Cím:Jiangsu tartomány, Kína
Válaszidő:4 órán belül (munkanapokon), 24 órán belül (hétvégén)

